Національно-патріотичне виховання

22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Свято партизанської слави встановлено в Україні «… на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам’яті…». Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
У ліцеї “Гармонія” до Дня партизанської слави проходили наступні заходи:
1. З учнями 3 класу був проведений урок історії на тему”Їх подвигу немає забуття” до дня партизанської слави. На уроці діти дізнались,хто такі партизани,коли вони з’явились,та який їз внесок в боротьбу проти загарбників. Під час війни брались за зброю всі,і діти не виключення, тому поговорили про юного підпільника-партизана Валю Котика,ім’я якого вписано золотими літерами в історію Другої Світової війни. В кінці уроку діти переглянули відеоролик”Радянський партизанський рух”.
2. У 5 класі до дня партизанської слави проведено урок мужності “Пам’ять про минуле” . Згадали про страшні події та незвичайні подвиги людей.
3. 22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році в багато партизан з’явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях. Учні 6 класу переглянули відео “Сучасні партизани України’ про діяльність партизанів російсько-української війни
4. З учнями 7 класу проведено годину спілкування, на якій учні дізналися про партизанський рух в м. Знам’янка та Знам’янському районі, переглянули презентацію, взяли участь у вікторині “Партизанськими стежками”
5. У 9класі був проведений захід,метою якого було розширити знання про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху на Знам’янщині; виховувати патріотичні почуття, пошану до тих,это віддав своє життя за мир. Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшановано пам’ять усіх, хто боровся за батьківщину.
6. З метою розширити знання про партизанський рух в Україні, дізнатися про героїв партизанського руху, виховувати патріотичні почуття,гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за батьківщину учні 10 класу розглянули презентацію”День партизанської слави”
7. Здобувачі освіти 11 класу під час проведення усного журналу «Сторінками партизанської слави» розширили свої знання про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за Батьківщину.
Перша сторінка «Чорний ліс – колиска партизанської слави».
Друга сторінка «Сидір Артемович Ковпак – легенда партизанського руху».
Третя сторінка «Ми йшли у бій не ради слави».
У День партизанської слави здобувачі освіти вшанували всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Уроки Другої світової війни та російська агресія на території України з 24 лютого 2022 року, вчать нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами. Тільки разом, об’єднавши зусилля, ми зможемо ефективно протистояти тероризму, дискримінації, національній та релігійній нетерпимості. Це наш борг перед гeроями- переможцями!